به نقل نه بندان نیوز، سپاه پاسداران ایران اعلام کـــرد، در انتقام از حملات مرگبار اخیر در پایتخت که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، تعدادین موشک به سوریه شلیک کـــرده هست.

در ادامه این گزارش آمده هست: این موشک‌ها از غرب ایران به سمت دیرالزور شلیک انجام گرفت و طبق اعلام سپاه، مقرهای تروریستی را دنبال قرار داد.

رویدادگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد: سپاه پاسداران ایران با شلیک موشک‌های زمین به زمین به شرق سوریه، مواضع تروریستی را دنبال قرار داد.

رویدادگزاری ترند ضمن انتشار رویدادی با عنوان «ایران انتقام حملات تروریستی داعش را با حمله موشکی گرفت»، آورد: نیروهای سپاه پاسداران به سمت مقر تکفیری‌های داعش در دیرالزور سوریه موشک شلیک کـــردند.

پایگاه اینترنتی هیل گزارش داد: بر اساس گزارش منتشر انجام گرفته در پایگاه اینترنتی سپاه پاسداران، این نهاد مدعی انجام گرفته که حملاتی موشکی به شرق سوریه داشته هست. این حملات در واکنش به حملات تروریستی اخیر که داعش مسئولیت آن را عهده‌دار انجام گرفت، شده هست.

روخانومامه واشنگتن‌پست و رویدادگزاری آسوشیتدپرس نیز رویداد این حمله موشکی را در خروجی خود منتشر کـــردند.

فرانس پرس گزارش داد: یک منبع حتمی ایرانی یک‌شنبه شب از حمله موشکی به «پایگاه‌های تروریست‌ها» در سوریه رویداد داد. ­سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز یک‌شنبه اعلام کـــرد، تعدادین موشک را روز شنبه از غرب ایران به «پایگاه‌های تروریست‌ها» در ناحیه دیرالزور در سوریه شلیک کـــرده هست. بخش عمده دیرالزور تحت کنترل گروه تکفیری صهیونیستی داعش هست. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه ای در پایگاه اینترنتی خود اعلام کـــرد این حمله را به تلافی حملات هفتم ژوئن به پارلمان و مرقد امام خمینی در پایتخت انجام داده هست.

شبکه راشاتودی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در تلافی حملات تروریستی پایتخت، با موشک های میان برد خود مواضع تروریست ها در هستان دیروالزور سوریه را دنبال قرار داد. بنا بر گزارش‌ها، سپاه پاسداران ایران اعلام کـــرده شلیک این موشک های زمین به زمین از هستان‌های غربی کرمانشاه و کـــردستان شده هست. در اثر این حمله موشکی تعداد زیادی از تروریست‌ها کشته و خسارت مادی قابل توجهی به مواضع تروریست ها وارد انجام گرفته هست.

پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع گروه تکفیری صهیونیستی داعش را بازتاب داد. در این گزارش آمده هست: حملات موشکی که روز یکشنبه روی داد، نخستین حملات گزارش انجام گرفته از خاک ایران به خاک سوریه از زمان شروع جنگ داخلی این کشور از ۲۰۱۱ به این سو هست. در بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمده هست: در این عملیات، تعدادین موشک زمین به زمین میان برد از پایگاه های سپاه در هستان کرمانشاه نیروهای تکفیری در دیرالزور در شرق سوریه دنبال قرار گرفته هست. سپاه از اصطلاح تکفیری برای توصیف داعش هستفاده می کند. ایران در مبارزه دولت اسد علیه نیروهای ضددولتی و داعش که مرکز آن در رقه هست، حامی دولت سوریه بوده هست.

حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مقر ترویست های تکفیری صهیونیستی در شبکه الجزیره انلگیسی بازتاب یافت. این شبکه گزارش داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران موشک های زمین به زمین را از غرب ایران به سوریه شلیک کـــرد. سپاه پاسداران در بیانیه ای اعلام کـــرد که ریخته انجام گرفتن هیچ خون پاکی را بدون پاسخ نمی گذارد.

پایگاه اینترنتی نشریه نیویورک پست نوشت: ایران به تلافی حملات پایتخت مواضع داعش را در سوریه دنبال قرار داد.

پایگاه اینترنتی نشریه صهیونیستی هاآرتص گزارش داد: ایران با موشک هایی با برد ۸۰۰ کیلومتر خاک سوریه را دنبال قرار داد. موشک های ایران پس از عبور از خاک عراق خاک سوریه را دنبال قرار دادند.

پایگاه اینترنتی نشریه معاریو رژیم صهیونیستی نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مواضع داعش در ناحیه دیر الزور در شرق سوریه را دنبال حملات موشکی خود قرار داد.

رویدادگزاری اتریش (آپا) به حمله موشکی ایران به مواضع تروریست های داعش پرداخت و نوشت که سپاه پاسداران ایران یک‌شنبه شب با موشک های خود به مواضع تروریست‌های داعش در سوریه حمله کـــرد. همچنین دیگر رسانه های اتریش از جمله روخانومامه هستاندارد نیز به درج رویداد حمله موشکی ایران به مواضع تروریست های داعش در سوریه پرداختند.

پایگاه اینترنتی نشریه صهیونیستی اسرائیل نشنال‌نیوز گزارش داد: ایران از موشک‌های میان‌برد شهاب سه در حمله به مواضع داعش در سوریه هستفاده کـــرد.

نشریه فرانسوی فیگارو نوشت: ایران برای نخستین بار از خاک خود و با موشک مواضع داعش را در خاک سوریه دنبال قرار داد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران یک‌شنبه مواضع داعش را در دیرالزور با تعدادین فروند موشک دنبال قرار داد. ناحیه دیرالزور عمدتا در اختیار گروه تروریستی داعش هست. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کـــرده هست این حمله موشکی را در تلافی حمله تروریستی داعش در پایتخت انجام داده هست. ایران در عراق و سوریه در کنار دولت های این کشورها در مبارزه با گروههای شورشی قرار گرفته هست اما این نخستین بار هست که ایران از خاک خود مواضع گروه داعش را دنبال قرار می دهد. این موشک های میان برد از هستانهای غربی کشور یعنی کرمانشاه و کـــردستان شلیک انجام گرفتند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با انتشار بیانیه ای اعلام کـــرد در این حمله موشکی شماری زیادی از تروریست ها کشته انجام گرفتند و تسلیحات و تجهیزات نظامی آنها نابود انجام گرفت. سپاه اعلام کـــرد دنبال این حمله پایگاه فرماندهی و محل تجمع تروریست ها در دیرالزور در شرق سوریه بود. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران وعده داده بود انتقام حملات تروریستی داعش در پایتخت را خواهد گرفت.

رویدادگزاری ایتارتاس درباره حمله موشکی سپاه پاسداران به مراکز تروریست ها در دیرالزور نوشت: نظامیان ایرانی به پایگاه‌های تروریست‌ها در شرق سوریه حمله موشکی کـــردند. در این عملیات مراکز تجمع تروریست ها در حومه منطقه دیرالزور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دنبال قرار گرفت.

رویدادگزاری رویترز گزارش داد: ایران روز یکشنبه با شلیک موشک به شرق سوریه پایگاه‌های گروه‌های شبه نظامی در آن ناحیه را به تلافی حملات پایتخت دنبال قرار داد.

در ادامه این گزارش آمده هست: سپاه پاسداران با موشک های میان برد زمین به زمین خود از غرب ایران ناحیه دیر الزوردر شرق سوریه را دنبال قرار داد که منجر به کشته انجام گرفتن «تعداد زیادی» از تروریست ها و از بین بردن تجهیزات و سلاح های آنها انجام گرفته هست. این موشک ها مقر و مراکز تجمع تروریست‌های تکفیری و مرکز ساخت خودروی بمب گذاری انجام گرفته را دنبال قرار داده اند.  

پایگاه اینترنتی گلوبال نیوز نوشت: ایران به تلافی حملات داعش به مجلس خود مواضع این گروه را در شرق سوریه دنبال حملات موشکی خود قرار داد.

پایگاه اینترنتی کانال هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد: حمله موشکی ایران به مواضع داعش در شرق سوریه پیامی به دشمنانش در ناحیه از جمله عربستان سعودی و اسرائیل و همچنین به آمریکا هست.   

شبکه رویدادی بی.بی.سی گزارش داد: روابط عمومی سپاه پاسداران ایران اعلام کـــرد که ناحیه دیرالزور در شرق سوریه را دنبال حمله موشکی قرار داده هست. در بیانیه این سازمان آمده که دنبال از این حمله “تنبیه تروریست‌های جنایتکار” بوده و به انتقام حمله به مجلس و آرامگاه آیت‌الله خمینی انجام انجام گرفته هست. این حمله هفدهم خرداد شد و باعث کشته انجام گرفتن ۱۸ نفر انجام گرفت. پس از این حمله سایت رویدادی “اعماق” وابسته به داعش ویدیویی را از این حمله منتشر کـــرد که نشان می‌داد مهاجمان به زبان عربی صحبت می‌کنند.

در ادامه این گزارش آمده هست: این نخستین بار هست که سپاه پاسداران به صورت حتمی انجام عملیات نظامی را در سوریه اعلام می‌کند.

[ad_1]

اشتراک گذاری
تمامی حقوق مطالب و قالب برای نه بندان نیوز محفوظ است.